Jak naprawić zniszczoną podsufitkę?

Nie wierz, że uda się uzupełnić ubytek materiału na suficie. Nie próbuj „docisnąć” obwiśniętego sufitu. Jedynym ratunkiem jest wyklejenie podsufitki na nowo…

Usuwamy stary materiał, łącznie z gąbką (pianką). Oczyszczamy bardzo dokładnie pozostałości gąbki. Ubytki wypełniamy szpachlą, najlepiej elastyczną.

Sprawdź, czy uda Ci się „wyciągnąć” wszelkie łuki, czy nie będzie konieczności wykonania zaszewek.
Jeśli, jakiś fragment jest pęknięty lub złamany zanim zabierzemy się do szpachlowania należy go skleić. Żywica epoksydowa powinna wystarczyć. Zaszpachlowaną powierzchnię, idealnie szlifujemy.

I dopiero tak przygotowany sufit pokrywamy klejem. Polecam Bonaterm AS. Im mniejszą ilość kleju nałożymy tym lepiej, starajmy się nakładać równomiernie warstwę kleju. Podobnie nakładamy na lewą stronę materiału. Gdy klej jest świeży nie należy dociskać materiału (klej przesiąknie przez piankę, „sklei ją”, i pozostaną wgłębienia po palcach).

Delikatnie naciągając łączymy sufit z materiałem, tak aby przylegał dokładnie do całej płaszczyzny. Rozprowadzamy materiał ruchem od środka płaszczyzny, ku zewnętrznym krańcom. Zwróćmy uwagę na zagłębienia. Zawijamy nadmiar materiału i przyklejamy go do spodniej strony sufitu. Zawinięcia nie powinny być zbyt duże, aby nie „odbijać” sufitu od karoserii i aby słupki ładnie przylegały.

Pamiętajmy przygotowanie podsufitki jest najważniejsze. Jeśli niedokładnie oczyścimy płaszczyznę z pozostałości starego materiały lub jeżeni szpachla nie będzie idealnie wyszlifowana, cała praca pójdzie na marne.

Jedna odpowiedź do “Jak naprawić zniszczoną podsufitkę?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *