Kolor i światło we wnętrzu.

 

Akcentuje się wpływ barwy na samopoczucie człowieka dobierając odpowiedni kolor do charakteru pomieszczenia podpierając się różnymi teoriami – lubimy trochę mistycyzmu.
Kolor żyje w świetle. W tym aspekcie walory tkanin transparentnych zmieniają się najwyraźniej . Na wielu obszarach świata naturalne światło dociera do wnętrz przez zbyt krótką ilość dni  na przestrzeni roku . Teraz jesteśmy świadkami rewolucyjnego podejścia do problemu z opisaniem depresji światło zależnej  włącznie.Zaleca się zwiększenie natężenia światła w jesienno – zimowych miesiącach.  Zamiast zwykłych lamp w obiektach publicznych proponuje się nowoczesne systemy oświetleniowe pełniące nie tylko funkcje praktyczne.  Jako nowość proponuje się podświetlenie podłóg. W miejscach publicznych  wyodrębniają  pewne obszary lub akcentują ciągi komunikacyjne / co przypomina nieco oświetlenie wnętrza samolotu w sytuacjach awaryjnych /.

W pomieszczeniach mieszkalnych świetlisty fragment podłogi zajmuje dawne miejsce dywanu i bywa często pięknie zdobiony. W takich pomieszczeniach można  w sposób twórczy operować kolorem i światłem.